Presentasjon og historien til Toyota Asker og Bærum
Toyota Asker og Bærum AS er et selskap i Bauda gruppen
Gruppen eier i dag 7 forhandlerselskap og markedsfører Toyota og Lexus i østlandsområdet. Eier er Baumann-familien og Toyota fabrikken som har samtlige aksjer i selskapet.
Selskapet ble dannet i 1989 da det etablerte seg på Rud i Bærum. Selskapet ble da fisjonert ut av Toyota Dahl AS og opprettet som eget aksjeselskap
I 1992 åpnet en liten filial på Nesbru for å øke verkstedkapasiteten og samtidig være representert i Asker kommune.
I 1999 overtok firmaet Fords lokaler i Drengsrudbekken, og Nesbruavdelingen flyttet dit.
I 2006 startet ombyggingen av Rud anlegget. Nok engang var det verkstedkapasiteten som var blitt for liten, og nå flyttet skade - og lakkavdelingen til Rykkinn.
På samme sted ble det valgt å opprette en felles klargjøringsavdeling for nye biler til både Asker og Rud.
Rud avdelingen var ferdig ombygget i 2007, og det er nå dobbel så stor kapasitet i verkstedet, samtidig som det er muligheter for å vise fram en større bredde i Toyotas modellutvalg.
Tilgjengeligheten til servicetilbudene er bedret ved å få alt på samme flate, og avdelingen har fått distriktets beste avdeling for brukte biler med plass til hele 80 biler innendørs.
I april 2007 startet oppgraderingen av Asker anlegget, og det skal fokuseres på å skaffe avdelingen en lysere og triveligere bruktbilhall med plass til 60 brukte biler.
Samtidig bygges inngangspartiet om slik at det blir lettere å finne fram
Alle ombyggingene og endringene er gjort med en tanke i hodet:
OKYAKU – SAMA ICHIBAN - Som betyr kunden først.
Salget har økt fra 265 nye biler i 1986 til 1351 biler i 2006.
Antall medarbeidere passerte 100 i mars 2006, og er nå på 103.
Toyota er verdens største bilprodusent, og det stilles krav til hvordan vi som billeverandør er rustet til å møte framtiden. Det er derfor vi kontinuerlig bestreber oss på å finne fram til nye, kundevennlige tiltak.
Velkommen som kunde!
Rud 3.mai 2007
Henrik Junker
Adm. direktør


